Gyász és veszteségfeldolgozás témában egyéni segítő beszélgetések fiatal felnőtteknek és daganatos betegségben elhunytak hozzátartozóinak támogatott áron.
Idén elindítjuk a támogatott áron egyéni segítő beszélgetés szolgáltatásunkat az egyesületnél a változások, veszteségek és gyász feldolgozásának segítése érdekében.
Az egyesület missziója, hogy elérhetővé tegye a gyászfeldolgozás lehetőségét a gyászolók széles köre számára, ezért az egyéni kísérést és segítő beszélgetést támogatott formában biztosítjuk az egyesületi megkeresések és igényfelmérés alapján az alábbi két csoportba tartozó jelentkezők számára:
- 18-25 év közötti fiatal felnőttek - akik a önálló életük elindítása során veszteséget, gyászt élnek meg - ebben az életkorban nehéz az önálló élet elkezdése, a jövőtervezés és ugyanekkor a megélt veszteség, a gyász feldolgozása. A fiatal felnőttek tanulmányaik mellett nehezen tudnak saját bevétellel rendelkezni, azért biztosítjuk nekik a támogatott veszteségfeldolgozás és gyászkísérés lehetőségét.
- Súlyos, daganatos betegségben szenvedők hozzátartozói - akik a haldokló hozzátartozójukat / szerettüket kísérik, illetve az elhunytat gyászolják. A daganatos betegeket gyászolók sok esetben a haldokló hozzátartozó kezeléséért, palliatív ellátásáért küzdenek az ellátórendszerben, eközben önmaguk gyásza háttérbe kerül. A haldoklás kísérése illetve a haláleset után a saját gyászukhoz való hozzáférés segítése a segítő beszélgetés célja.
A segítő beszélgetés a résztvevők által fizetendő támogatott díja: 5000 Ft /alkalom (60 perc)
A konzultáció díját egyeztetés után átutalással lehet fizetni, amelynek határideje a konzultáció időpontját megelőző nap. Az átutalást követően a számlát emailen küldjük.
Utalási információ: Számlaszám: 11705008-20475424 (OTP Bank) Napfogyatkozás Egyesület
Kérjük, hogy a közleménybe írja bele: konzultáció_résztvevő neve.
Egy fő részére legfeljebb 5 alkalmat tudunk biztosítani.
Az alkalmak személyesen Budapesten és online vehetők igénybe.
-
Bajor Eszter
Mentálhigiénés szakember, gyásztanácsadó és gyászcsoportvezető, képzésben lévő pár- és családterapeuta
Az egészségügy területén diplomáztam. Saját családom alakulása és elveszített szeretteim gyásza mentén kanyarodtam el a lelki egészséggel való hivatásszerű foglalkozás irányába.
Mélyen hálás vagyok mindazokért, akik mellettem voltak életem fájdalmas szakaszaiban, és szeretnék azért dolgozni, hogy másnak se kelljen magányosan átkelnie a sötéten.
-
Csefán Beáta
Gyásztanácsadó, autogén tréning gyakorlatvezető, pszichológus
A gyász az egyik legnehezebb élethelyzet, és nagy a valószínűsége, hogy előbb vagy utóbb mindannyian találkozunk vele. Ilyenkor minden megkérdőjeleződik, úgy érezhetjük, elveszünk a világban.
Én magam is megtapasztaltam, hogy milyen elveszíteni valakit, aki közel áll hozzánk, de tudom, hogy minden gyász egyéni. Ahogy emberként különbözőek vagyunk, sokféleképpen éljük meg a veszteséget is. Gyászkísérőként célom, hogy egy biztos pont legyek ebben a nehéz élethelyzetben, hogy teret, időt és biztonságos közeget nyújtsak ahhoz, hogy minden gyászoló úgy lehessen együtt veszteségével, ahogy igénye van rá.
Pszichológus diplomámat a Károli Gáspár Református Egyetemen szereztem, ez után a Napfogyatkozás Egyesületnél elvégeztem a gyászcsoportvezetői, majd a gyásztanácsadói képzést. Klienseimet személyesen Budapesten, vagy online várom.
-
Mucsi Georgina
Szociális munkás, gyászkísérő, gyászcsoport vezető, egyetemi adjunktus
Szociális munkásként és egyetemi oktatóként a csoportozásban és segítő beszélgetések folytatásában más területeken már korábban szereztem jártasságot, ezt egészítettem ki a Napfogyatkozás Egyesület gyász specifikus képzéseivel. Hosszú évek óta vezetek gyászcsoportokat, illetve egyéni kíséréseket, személyesen és az online térben egyaránt.
Minden ember és a gyászuk is egyedi, nincs egy általános csodaszer, amely mindenkinek segít. Azonban hiszem, hogy mindenki rendelkezik egyfajta belső potenciállal, én-erővel, aminek aktiválásával bármilyen típusú veszteség elengedése és feldolgozása megtörténhet. A gyászolók kísérése során törekszem arra, hogy biztonságos légkör megteremtésével lehetőséget adjak a hozzám fordulóknak, hogy kifejezhessék mindazt, ami akkor épp bennük zajlik.
-
Sági Csenge
Mentálhigiénés szakember, szociológus, gyásztanácsadó
Több éve a segítő szférában dolgozom és önkénteskedem. Az egyik legfontosabb dolog, amit az évek alatt megtanultam, hogy mindig a tőlem segítséget kérő határozza meg, hogy milyen úton és tempóban haladjunk. Ez a munka sokszor kusza és fájdalmas lehet, én pedig azért vagyok ott, hogy ehhez biztonságos teret és odafigyelést nyújtsak.
Jelenleg a két leghangsúlyosabb terület az életemben a szenvedélybetegekkel és a gyászolókkal végzett munka.
-
Sápi Martina
Mentálhigiénés szakember, gyászkísérő, gyászcsoportvezető
Egyéni és csoportos kapcsolatokban kísérem azokat, akiket veszteség ért. Ebben a biztonságos térben lehetőség nyílik arra, hogy a sokszor az intenzív és kaotikus érzelmeket megosszák a részt vevők. Az egyének szabadon megélhetik a fájdalmukat, a bűntudatot, a szégyent, a dühöt stb., de mindemellett az erőforrásaikra támaszkodva alkalmazkodhatnak az a veszteség utáni életükhöz, új céljokat találhatnak és új identitásukat is felfedezhetik.
-
Weszelovits Dániel
Gyászkísérő, pszichológus jelölt
Gyászkísérőként és pszichológus jelöltként célom, hogy biztonságos és elfogadó teret teremtsek a veszteségekkel való megküzdéshez. A kísérés során figyelemmel és empátiával nyújtok támaszt a hozzám fordulóknak, segítve őket abban, hogy megtalálják azokat az erőforrásokat, amelyek támogatják őket a fájdalom feldolgozásában.
Jelentkezés módja:
Online jelentkezési lap kitöltése után emailt küldünk a részletes információkkal (időpont egyeztetés módja, részvételi díj befizetésének módja, helyszíni információk).
További információért, kérdésekkel kapcsolatban írjon nekünk: